farma na losenici      

 

 FARMA NA LOSENICI

Rejštejn a okolí

Historické horní městečko Rejštejn leží v srdci centrální Šumavy, v hlubokém údolí řek Otavy a Losenice. Osada při rýžovištích zlata na Otavě doložena r. 1337, na královské horní město povýšena r. 1584, historický status města obnoven r. 2007, počátkem 20. století zde vznikla světoznámá sklárna Lotz – Klášterský mlýn.

Vlivem dlouholeté stavební uzávěry v minulém režimu zůstal charakter a atmosféra městečka zachována do dnešních dnů, což ocení především návštěvníci hledající klid. Život plyne v pomalém rytmu, jen velmi málo dotčeném okolními vlivy.

V  nedalekém okolí se nacházejí nejnavštěvovanější šumavská místa – osada Čeňkova pila – východiště k řece Vydře (3 km), horská vesnička Srní (8 km) a Horská Kvilda s Jezerní slatí (8 km), horské městečko Kašperské Hory s nejvýše položeným hradem v ČR a Muzeem Šumavy (2 km), sklárna v obci Anín (4 km).

       Hrad Kašperk

Ostatní šumavské krásy – horská jezera (Černé, Čertovo, Laka, Prášilské a Plešné j.), osada Rokyta, Vchynicko-tetovský plavební kanál, obec Modrava, hora Březník s nádherným luzenským údolím, historické Prášily a spousta dalších krásných míst jsou v dosahu cca 20 km.

           Údolí Luzného

Za úvahu stojí výlet do blízkého Bavorska, horské městečko Zwiesel s dobrými městskými lázněmi (45 km), Pasov (150 km), Regensburg (80 km), Mnichov (180 km).

Těm, kteří zdejší okolí neznají, rádi poradíme a navrhneme pěší tůry, výlety na kolech nebo autem, tak, aby čas strávený na Šumavě byl co nejpříjemnější.

Rejštejn v zimě

 

© Farma na Losenici, All rights reserved
E-mail: farmanalosenici@seznam.cz
Design: Jan Zivora. Made by Asset Protection s.r.o.